مراسم اعطای جوایز آکادمی موسیقی کانتری آمریکا سرانجام برگزار شد؛ پس از ماه‌ها تأخیر، در سالن خالی، و بدون تشویق تماشاگران

7018

مراسم اعطای جوایز آکادمی موسیقی کانتری آمریکا پس از ماه‌ها تأخیر، شامگاه چهارشنبه در شهر نشویل ایالت تنسی، در سالن خالی و بدون تماشاگر «گرند اُل اپری» برپا شد.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، امسال، برای نخستین بار، مهمترین جایزه آکادمی موسیقی کانتری آمریکا برای «بهترین هنرمند سال» به دو هنرمند تعلق گرفت. کری آندروود و توماس رت، روز چهارشنبه در مراسمی که در نشویل ایالت تنسی برگزار شد، این جایزه را گرفتند.

کیت اربن، خواننده مشهور استرالیایی، در این رویداد کم‌سابقه دو برنده را اعلام کرد.

این، سومین جایزه «بهترین هنرمند سال» برای کری آندروود بود. آخرین باری که این جایزه را به یک خواننده زن دادند سال ۲۰۱۱ بود. در آن سال تیلور سوییفت آن جایزه را از آن خود کرد.

اما توماس رت برای نخستین بار جایزه «بهترین هنرمند سال» را از آکادمی موسیقی کانتری گرفت. اوهمچنین جایزه بهترین موزیک ویدئوی سال را دریافت کرد.

توماس رت و کیت اربن

این مراسم که از شبکه «سی بی اس» پخش شد، به دلیل شیوع ویروس کرونا ماه‌ها عقب افتاد و محل آن نیز از لاس‌وگاس به نشویل منتقل شد. همچنین این مراسم برای نخستین بار بدون حضور تماشاگران برگزار شد.

کیت اربن، با اشاره به اتفاقات غیرمنتظره سال ۲۰۲۰ از جمله شیوع ویروس کرونا، توفان‌های دریایی در جنوب آمریکا، و آتش‌سوزی‌های سواحل غربی کشور، گفت: «جان عده زیادی از دست رفته است؛ اما فداکاری کارکنان بخش خدمات ضروری و کسانی که در خط مقدم مبارزه با این بلایا هستند و همچنین صداهایی که خواستار برابری همه اقشار جامعه هستند در سراسر جهان طنین‌انداز شده است.»

کیت اربن

متیو رمزی، خواننده اصلی گروه موسیقی کانتری «اولد دومینیون» که برنده جایزه «بهترین گروه سال» و «بهترین ترانه سال» شد، نیز در سخنانش گفت که سالن خالی او را به فکر عزیزانی که از دست داده‌اند، انداخت؛ اما افزود که «حضورشان در این مراسم احساس می‌شود.»

اعضای گروه «اولد دومینیون» جایزه بهترین گروه سال و بهترین ترانه سال را دریافت کردند

از دیگر لحظات مهم مراسم امسال می‌توان به اجرای تیلور سوییفت اشاره کرد که پس از هفت سال در این مراسم روی صحنه رفت.